top of page

REFERENCE

Můj syn chodí v ZŠ Adventure do 1. třídy a nadšený je on i my jako rodičové. Syn má blízký a důvěrný vztah ke všem učitelkám, líbí se mu práce s tablety, nová moderně vybavená škola, velmi mu chutná jídlo, užívá si v družině, prostě ho škola baví a chodí tam opravdu rád. A to jsme chtěli především. I ostatní požadavky na školu se nám splnily. Ve škole probíhá intenzivní výuka angličtiny rodilým mluvčím (mají 6 hodin týdně a pak ještě přirozeně v družině). Naučí se vše potřebné (jedou tzv. na výkon) a k tomu ještě mnoho navíc: mají extra výuku komunikačních dovedností a matematických představ, začleňují projektovou výuku v terénu, pracují s moderními informačními technologiemi, kladou důraz na etiketu atd. Velmi mile mě překvapili, když okamžitě přešli v době uzavření škol na plnohodnotnou online výuku, dokonce i družina byla online – dělali pokusy, vyráběli z papíru a hráli slovní hry. V neposlední řadě jako máma cením, že mají zdravou stravu 3x denně a k tomu vždy k dispozici ovoce a zeleninu. Jídlo připravuje místní restaurace a na její úrovni je to hodně znát. Družina není o tom, že si jen děti volně hrají, ale sportují na dvoře nebo v lese, vyrábí a malují nebo se baví se svojí oblíbenou angličtinářkou. Tím, že je škola malá, tak se známe s učiteli a dalším personálem školy i s rodiči a spolužáky, což vytváří velmi příjemnou atmosféru. Děkuji, že tato škola vznikla, všem ji vřele doporučuji.

M.B.

zs_adventure_10_exposure.JPG

Rádi bychom se podělili o naši zkušenost se školou Adventure School. Když jsme jako rodiče předškoláka přemýšleli kam náš syn nastoupí do školy, šlo nám v první řadě o to, aby se mu dostalo kvalitního vzdělání, bez zbytečných stresů a do školy se těšil.

Začal tedy maraton, ve kterém jsme absolvovali několik dní otevřených dveří ve školách, které máme v rozumné vzdálenosti od domu.

Měli jsme již zkušenost z jedné z tzv.“Prestižních“ soukromých škol, kde se bohužel kladl důraz více na marketingovou propagaci školy než na individuální potřeby žáků, a tak jsme ze soukromých škol začínali být poněkud skeptičtí.

O nově otevřené Adventure School jsme se dozvěděli náhodou z billboardu u cesty. I přesto, že jsme se na školu přijeli podívat mimo dny otevřených dveří, paní ředitelka Achacová nás přijala a provedla celým zázemím školy. Velmi otevřeně s námi diskutovala a odpovídala na všechny naše otázky. Po této návštěvě jsme měli s manželem jasno. Na další návštěvu školy jsme s sebou vzali i našeho syna, kterému se škola líbila. Vůbec nám nevadilo, že škola je nová, tudíž „nevíme do čeho jdeme“, žádné obavy jsme neměli.  Náš syn ihned nastoupil na odpolední předškolní přípravu, která probíhala jednou týdně už s paní budoucí třídní učitelkou a spolužáky. Přechod do první třídy tak nebyl vůbec náročný.

Ve škole panuje velmi příjemná přátelská atmosféra. Odpolední družina, ze které nechce náš syn domů je toho důkazem. Za celou dobu jsme se nesetkali s žádným nepochopením.

Na tom mají samozřejmě obrovský podíl učitelé, vychovatelky a vlastně všechen personál školy. Ještě se nám nestalo, že by nás někdo po příchodu do školy s úsměvem nepozdravil. Komunikace je vždy otevřená s důrazem na individuální potřeby jednotlivých dětí.

Je to škola, do které bychom s manželem chtěli chodit místo našeho syna. Již můžeme zhodnotit i distanční video výuku. Díky kvalitní přípravě všech učitelek je na velmi vysoké úrovni. Takže za nás rodiče žáka již druhé třídy, tuto školu můžeme s klidným svědomím doporučit. Zároveň pro nás bylo příjemné zjištění, že stejnou kvalitou vzdělávání disponuje stejnojmenná školka nacházející se hned vedle školy, do které jsme přihlásili i naše mladší dvě děti.

Manželé K.

Ráda bych touto cestou poděkovala, za skvělé zvládnutí distanční výuky a pochválila celou školu za to,  jak senzačně  se s touto výzvou poprala. Děkuji  paní třídní učitelce Haničce a anglickým učitelkám Evičce a Debbie, zvládli jste to na jedničku s hvězdičkou :). A dále pak Andrejce a její on-line  kreativní družině s nekonečným množstvím  pokusů, byla jste úžasná, smekám :).
H.D.

Minulý rok jsme stáli před rozhodnutím, do jaké školy naše dcera nastoupí. Státní školy mají svá omezení a soukromé jsou velice často nastaveny žák = platící klient, některé soukromé školy vedou děti až k nezdravé sebestřednosti a sebevědomí. Proto jsem byli při výběru školy velice pozorní a věnovali dostatečný čas tomu, co škola prezentuje a kdo ve škole učí, kdo školu řídí. Po návštěvě paní ředitelky, která nám představila celkový koncept školy, jsme měli jasno. Měřitelné výsledky, standardní známkování, odpovědnost za znalosti žáků, jasný cíl, aby děti uměly, to nás velice potěšilo. Co nás přesvědčilo o tom, že jsme zde správně, nastavení dalších výukových směrů školy, angličtina, etiketa, osobní rozvoj dětí a v neposlední řadě vedení k šišímu pohledu na to, jak žijeme, propojení s přírodou a odpovědnost za budoucí život na planetě.Po nástupu do školy jsme viděli i vše navíc, péče o děti v druživě, zajištění aktivit a programu, který děti baví, skvělá strava, zdravé svačinky, to vše bylo dalším příjemným bonusem.
Největší uvědomění, že jsme se rozhodli správně, byla distanční výuka, kdy se ukázal skutečný zájem o děti a již v prvním období omezení výuky se celý tým školy pustil do pečlivé výuky, aby děti uměly. Toto opravdu velice oceňujeme a můžeme porovnat i s jinými školami, je to neporovnatelný rozdíl ve prospěch dětí. Velké poděkování paní učitelce Alence Novotné, která byla sama dětem i rodičům příkladem ve všem novém, co přicházelo, co se sama musela “za pochodu” učit. Zvládla vše opravdu bravurně.
Tato škola má příjemný, rodinný rozměr, učitelé zde pracují opravdu na osobní rovině s každým žákem i rodičem, stejně, jako ostatní pracovníci školy. Setkáváte se s lidmi, kterým záleží na tom, co dělají, na konkrétních výsledcích ve školních i osobních dovedostech dětí. Stejně tak jim velice záleží na jejich spokojenosti a radosti se do školy vracet.
Děkujeme celému týmu školy
Rodiče žákyně 2. třídy

​​​

Ráda bych poděkovala škole Adventure School. Máme zde dva syny a je nádhera vidět, jak chodí do školy rádi, natěšení, bez stresu, vyprávějí nám, co nového se dozvěděli a naučili.  My jako rodiče jsme zase spokojení s přístupem učitelů i vedení. Děti mají hranice, jsou vedeny k zodpovědnosti a slušnému chování, což vidím v dnešní době jako velmi důležité. Pokud se vyskytne něco k řešení, vše se řeší k naší plné spokojenosti. Do Adventure school jsme přecházeli z jiného školského zařízení a jsme moc rádi, že jsme tak učinili. Prosím, pokračujte ve své skvělé práci a zůstaňte takoví, jací jste :-):!!!

Jana B.

Dobrý den milá ADVENTURE SCHOOL,
chceme moc a moc poděkovat celému učitelskému sboru, jak ve škole, tak i ve školce za skvělý přístup při výuce a snahu o učení poutavou formou a hravé aktivity tak, že na dítě doma zbývá minimální příprava jelikož vše důležité pochytí při hodině.
Je to poprvé kdy nám je líto, že končí školní rok. Ještě velké poděkování paním učitelkám ve školce za naučení tolika dovedností a hlavně začalo Daniela
bavit i malování. Děkujeme skvělému učitelskému sboru a paní ředitelce za perfektní vedení celé školy. D.T.  a D.N.

běžkujeme.png
bottom of page